חיפוש קוסמטיקאית לפי

עדיין מסירה שיער בלייזר?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כשחושבים על טיפולי הסרת שיער, המילה “לייזר” מיד עולה לראש. אין ספק שטכנולוגיית הסרת השיער בלייזר חוללה מהפכה בתחום הביוטי בכלל ובעולם הסרות השיער בפרט. טכנולוגיה זו, שהחלה את דרכה המסחרית בשנת 1996 היא הטכנולוגיה הפופולרית ביותר בתחום. אך מתברר שהפופולריות שלה אינה נובעת בהכרח בשל נוחות הטיפול או יעילותו. הסיבה לפופולריות זו מקורה בעיקר ביחסי ציבור טובים ובכך שהסרת שיער בלייזר מאושרת לשימוש בעיקר לרופאים. אמנם במהלך השנים פותחו טכנולוגיות חדשות ומתקדמות יותר מטכנולוגיית הלייזר אך זאת עדיין נתפסת, לפחות אצל קהל הלקוחות, בתור הטכנולוגיה המובילה – ולכן גם הטובה ביותר.
למעשה, זהו מיתוס שאין לו שום ביסוס מדעי־מחקרי.

מחקרים רבים מהשנים האחרונות מוכיחים באופן חד־משמעי שאין טכנולוגיה אחת שהוכחה כיעילה יותר מהאחרות. יחד עם זאת, טכנולוגיית הלייזר דווקא קיבלה את ציוני הכאב הגבוהים יותר ותופעות לוואי רבות יותר לאחר שימוש בהשוואה לשיטות אחרות מבוססות קרן אור.
עוד מוכיחים המחקרים כי הנתון משפיע ביותר על בחירת טכנולוגיה כזו או אחרת, היא מידת אי הנוחות הכרוכה בטיפול, הכאבים במהלך הטיפול ותופעות הלוואי לאחריו.
וכפי שציינתי טכנולוגיית הלייזר לרוב מאופיינת ב תחושת טיפול פחות נעימה, עם סבירות גבוהה יותר לכוויות עמוקות, שינויי גוון עור (היפר־היפו פיגמנטציה ואף – דלקות בבלוטות הזיעה והלימפה).

מה הן, אם כך, הטכנולוגיות האחרות להסרת שיער בנוסף ללייזר?

ובכן טכנולוגיות מבוססות קרן אור מרוכזת, אשר ממנה למעשה נגזר הלייזר על אורכי הגל השונים שלו. השיטות IPL ו ALT הן הפיתוח החדיש ביותר בתחום.
שיטת העבודה להפחתת שיער: דומה מאוד, (פוטותרמוליזה סלקטיבית) ההבדל המהותי – אופן פיזור גלי האור. בטכנולוגיית הלייזר הפיזור הוא מונוכרומטי – אורך גל אלקטרומגנטי יחיד. בטכנולוגיית ה־ALT אופן פיזור האור הוא פוליכרומטי מצטבר – מורכב מאורכי גל שונים בעלי עצימות תרמית גבוהה מחד אך חדירות טרנס דרמלית מבוקרת .

טכנולוגיית Accumulative Light Torrent Technology – ALT היא טכנולוגיה מבוססת קרן אור, שהושבחה לרמת דיוק ומהירות גבוהים במיוחד: 5-10 הבזקים רבי עוצמה (עד 40 ג’אול לסמ״ר) בשנייה אחת, בפעימות מהירות במיוחד (PRE,DIRECT,EPI). מהירות פעולה זו יוצרת צבר אנרגיה עוצמתי מהיר מאוד, שבתהליך ביולוגי מורכב מתורגם לאנרגיית חום. אותה אנרגיה מולכת לאורך זקיק השערה, שם החום גורם לקרישת חלבונים בשורש (פפילה דרמלית) וכך ממית את השערה.
טכנולוגיה זו פוגעת בתאים הכלורופורם, מבלי להזיק לרקמת העור. לטכנולוגיה זו יתרון נוסף והוא היכולת להתאים את אורכי הגל לסוגי טיפולי עור שונים, בנוסף לטיפולי הסרת שיער. תכונה זו אפשרית בזכות פיזור האור שנעשה באופן פוליכרומטי מצטבר, כפי שהוזכר לעיל.

ההבזקים המרובים, עתירי האנרגיה, על יחידת שטח מאפשרים עבודה רציפה ומהירה בשיטת Gliding, המאפשרת עוד יתרון חשוב שיש לטכנולוגיה זו הוא קצב עבודה מהיר מאוד ואפקטיבי. כתוצאה מכך, הליך הסרת שיער של טיפול גוף מלא אורכת 18 דקות – חמישית עד עשירית פחות זמן מטכנולוגיית לייזר.
חשוב לציין שבמערכות העושות שימוש בטכנולוגיית ה־ALT התנועה והאנרגיה נתמכות על ידי מערכת קירור חדשנית – הן של הרקמה והן של מערכות המכשיר. תכונה זו מאפשרת שמירה על תקינות העור, אלחוש אינטנסיבי לאורך כל הטיפול ואנרגיית טיפול אופטימלית. מערכת קירור זו תומכת בחוויית הטיפול, שאינו כואב וללא תופעות לוואי. בטכנולוגיה זו הפחתת שיער משמעותית מושגת כבר לאחר הטיפול הראשון וזאת בזכות צבר האנרגיה הייחודי המאפיין את הטכנולוגיה.

השימוש בטכנולוגיית ה־ALT בטוח לשימוש לכולם, כולל ילדים ובני נוער. טכנולוגיה זו מתאימה לכל גווני העור ולכל סוגי השיער (מלבד שיער שיבה או ג’ינג’י), בזכות פיזור האור שאינו חודר לבלוטות הלימפה.
קצב העבודה של מערכות העושות שימוש בטכנולוגיה זו ביחד עם מערכת הקירור הייחודית להן מאפשרת טיפול מהיר וללא כאב. בנוסף, לאחר סדרת טיפולים בטכנולוגיה זו, הפחתת השיער נשמרת לאורך זמן.
עוד הבדל מהותי שראוי להזכיר – בניגוד לטכנולוגיית הלייזר, מצריכה חזרה על מקטע הטיפול מספר פעמים, בטכנולוגיית ה־ALT צורך זה מתבטל, מה שהופך את הטיפול למהיר ונעים יותר. עד כמה מהיר? משך זמן הטיפול בטכנולוגיית ה־ALT הוא קצר באופן משמעותי – 18 דקות לטיפול גוף מלא.

בשתי טכנולוגיות אלה אין חשיבות לעומק חדירת קרן האור אלא למפגש עם כרומופור הקרוי ‘מלנין’. המלנין קולט את אנרגיית האור והופך אותה לאנרגיה תרמית . האנרגיה התרמית הורסת את תאי הגזע ואת הפפילה המזינים את השיער, באופן סלקטיבי מבלי לפגוע ברקמות שמסביב (אברוני הפפילה נעדרי צבע ורק אנרגיה תרמית סלקטיבית מסוגלת לגרום להרס של איברים אלו).
מעניין לדעת שהטיפולים הנוספים במרקם העור שניתן לבצע במערכות העושות שימוש בטכנולוגיית ה־ALT הם מיצוק עור הפנים והבטן, איחוד גוון עור, אקנה, קופרוז ופטרת הציפורן.
לסיכום, טכנולוגיית הלייזר היא טכנולוגיה ראויה, אך היא אינה הטכנולוגיה המתקדמת והיעילה ביותר. מתברר כאמור, שיש אלטרנטיבות טובות יותר שחשוב לקחת אותם בחשבון בטרם מחליטים על תהליך של הפחתת שיער.

 

 

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך...

מלזמה

מה היא מלזמה?

מלזמה היא הפרעת עור נרכשת ושכיחה, הנראית באופן דו־צדדי וסימטרי. הפרעה זו יכולה להיגרם בשל בעיה תורשתית, פיצפטריק יחסית גבוה

המשך קריאה >>

פוטו אייג’ינג

תהליך הזדקנות העור כולל שני סוגים: 1. הסוג הראשון: הזדקנות פנימית/כרונולוגית – שורה של תהליכים פנימיים המשפיעים על הזדקנות העור.

המשך קריאה >>

קוסמטיקאית?
הצטרפי אלינו!

חייגי עכשיו 072-3944105 או מלאי את פרטייך ליצירת קשר